O nas

Ciesząca się w XX wieku dynamicznym rozwojem urbanistycznym dzielnica Bronowice, zyskała w kwietniu 2018 roku nowy punkt na swojej mapie. W niegdysiejszym Zakładzie Badań i Wytwarzania Odpornych Powłok stworzyliśmy niepowtarzalny w swoim klimacie klub.

 

CrossFit Lea to ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni do pracy nad swoją siłą i kondycją – w tym dwie sale przeznaczone do Treningu Funkcjonalnego, Sala Fitness i Strefa Endurance, najwyższej jakości sprzęt do ćwiczeń oraz zespół rewelacyjnych w swoim fachu trenerów, których zaprosiliśmy do współpracy.

 

Definiując to, co znaleźć możecie w naszym Klubie na pewno użylibyśmy sformułowania TRENING FUNKCJONALNY – skupiamy się w dużej mierze na ruchach, które pojawiają się w życiu codziennym – wstawanie z kanapy, czy podnoszenie zakupów z ziemi to ruchy, które odwzorowujemy, po to, by wzmocnić odpowiednie mięśnie oraz wypracować wzorce ruchowe, które są najbardziej optymalne dla ciała i które minimalizują ryzyko kontuzji. 

 

Drugim słowem opisującym nasze działania na pewno jest FITNESS – w naszym rozumieniu to szeroko rozumiana SPRAWNOŚĆ, a więc siła, wydolność, szybkość, koordynacja ruchowa i kształtowanie wspomnianych już prawidłowych wzorców ruchowych.

Sugerujemy zacząć swoją przygodę od zajęć Workout of the Day – są one dedykowane osobom, które rozpoczynają przygodę treningową i chcą nauczyć się podstaw.
Jeśli zostaną one opanowane to istnieje kilka możliwości rozwoju:
– Można zwiększać intensywność wykonywanych ćwiczeń – pracę na większych obrotach gwarantują zajęcia Workout of The Day Plus, gdzie mniej czasu poświęca się omawianiu techniki, a więcej – intensywnej pracy.
– Możesz pracować nad wydolnością. Zajęcia Endurance zakładają większą intensywność i budowanie wydolności – większa liczba powtórzeń z użyciem mniejszych obciążeń, pobudza metabolizm i szybciej spala kalorie. Zajęcia Biegowe natomiast to okazja do poznania pasjonata górskich ultramaratonów i fizjoterapeuty w jednym. Chętnie dzieli się on swoją wiedzą zarówno tą dotyczącą techniki biegu, jak i tą skupiającą się na budowaniu wytrzymałości niezbędnej do pokonania wymarzonego odcinka.
– Można kształtować swoją sylwetkę. Jeśli taki jest cel treningowy, to najlepszym wyborem będą zajęcia Functional Body Building, które skupiają się na kształtowaniu sylwetki zależnie od oczekiwań lub zajęcia Treningu Siłowego dla Kobiet, gdzie damskie grono intensywnie pracuje nad przyrostem siły, kształtując przy tym sylwetkę. Jędrniejsze ciało, zgrabniejsze pośladki i płaski brzuch to efekt wspomnianych zajęć.
– Można skupić się na pracy specjalistycznej wybierając taką dziedzinę, która sprawia najwięcej radości. Do takich zajęć zalicza się Dwubój Olimpijski (Weightlifting), gdzie można skupić się na nauce zarzutu i podrzutu w najdrobniejszych szczegółach, zajęcia z użyciem odważników Kulowych Kettlebells, gdzie praca skupia się na sekwencjach ćwiczeń z ich użyciem i Gimnastykę, podczas której pracuje się z użyciem ciężaru własnego ciała.
W CrossFit Lea każdy znajdzie coś dla siebie, więc wstawaj z kanapy, wybierz coś dla siebie i wpadnij do nas się poruszać – zostaniesz sprawniejszym człowiekiem – będziesz mieć więcej siły, lepszą wydolność i będziesz posługiwać się właściwymi wzorcami ruchowymi!